Ogłoszenia » Bieżące » III Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Wielkiego Postu
20.03.2022 r.

1. Dziś po mszy św. o godz 11.00 błogosławieństwo rodzin. Za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy niewiasty w stanie błogosławionym oraz małżeństwa proszące o dar potomstwa.

2. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, po niej różaniec w intencji pokoju na Ukrainie, a o godz. 16.00 Gorzkie Żale.

3. Trwamy w tygodniu modlitw o ochronę życia, który potrwa do 25 marca, czyli Dnia Świętości Życia. Więcej informacji w gablocie.

4. W piątek 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego:
a) msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 17.00,
b) z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
c) w tym dniu w łączności z papieżem Franciszkiem oraz całym Kościołem o godz. 17.00 odmówimy wspólnie akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi; potem Droga Krzyżowa, msza św. i różaniec przed Najświętszym Sakramentem w intencji pokoju na Ukrainie;
d) po różańcu możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

5. Także w tym dniu na Jasnej Górze nasi bracia klerycy złożą swoje śluby wieczyste, prosimy o modlitwę w ich intencji.

6. W naszym Sanktuarium trwa codzienna modlitwa o pokój na Ukrainie: różaniec przed Najświętszym Sakramentem każdego dnia po mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 15.00.

7. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.00.

8. W przyszłą niedzielę w kościele parafialnym w Żarkach gościć będzie schola liturgiczna Domine Jesu, która ubogaci śpiewem Gorzkie Żale, mszę św. oraz da koncert. Szczegóły na plakacie w gablocie.