Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Świętej Rodziny
26.12.2021 r.

1. Dziś po mszy św. o godz 11.00 błogosławieństwo niewiast w stanie błogosławionym. Za tydzień odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo małżonków.

2. Dziś nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

3. Msza św. za zakończenie roku oraz nabożeństwo dziękczynne 31 grudnia o godz. 17.00. Natomiast o północy msza św. na rozpoczęcie roku.

4. Ksiądz Arcybiskup udzielił na terenie naszej archidiecezji dyspensy od zachowania pokutnego charakteru piątku oraz obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek 31 grudnia. Zaleca jednocześnie, aby osoby korzystające z dyspensy ofiarowały dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka oraz podjęły zgodnie z własnym wyborem formę zadośćuczynienia przez wypełnienie uczynków miłości, bądź ofiarowanie jałmużny.

5. Przypominamy, że 1 stycznia przypada święto nakazane - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek mszy św. jak w niedziele poza mszą św. o godz. 6.30, której w tym dniu nie będzie.

6. W zakrystii jest świąteczne wydanie tygodnika „Niedziela” zawierające modlitewnik z kalendarzem katolika na 2022 rok; Wyjątkowo w cenie 10 zł.