Ogłoszenia » Bieżące » XIII Niedziela Zwykła 27.06.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIII Niedziela Zwykła
27.06.2021 r.1. Po mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo kobiet w stanie błogosławionym oraz tych, które proszą o łaskę potomstwa.

2. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do 21.00. Na zakończenie adoracji Kompleta oraz Apel Jasnogórski.

3. Dziękujemy ks. dr. Mariuszowi Bakalarzowi za przeprowadzenie rekolekcji małżeńskich, które dziś kończymy. Niech Bóg daje wzrost, zarówno dla małżeństw biorących udział w rekolekcjach jak i Księdza Rekolekcjonisty. Bóg zapłać.

4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w najbliższy czwartek 1 lipca od godz. 9.00.

5. Zapraszamy na odpust leśniowski 2 lipca, w tym roku wyjątkowo uroczysty, ponieważ za zgodą Stolicy Apostolskiej Matka Boża Leśniowska zostanie oficjalnie ogłoszona „Patronką przed Bogiem Gminy Żarki”. W tym dniu o godz. 10.00 spod Urzędu Gminy wyruszy procesja do kościoła parafialnego, a stamtąd do naszego sanktuarium. Zachęcamy, by z tej okazji udekorować swoje domy i trasę przejścia procesji. Przypominamy o możliwości nabycia w zakrystii i na furcie okolicznościowego obrazu Matki Bożej Leśniowskiej do przymocowania na szybę w cenie 25 zł za mniejszy rozmiar i 30 zł za większy. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. abp Wacław Depo. W tym dniu porządek mszy św. jak w niedziele z tą różnicą, że nie będzie mszy św. o godz. 9.15.

6. W przyszłą niedzielę drugi dzień odpustu leśniowskiego. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej.

7. W zakrystii jest do nabycia tygodnik „Niedziela”, dziś szczególny, bo z artykułem dotyczącym naszego sanktuarium i zapowiadającym uroczystość ogłoszenia Matki Bożej Leśniowskiej Patronką Gminy Żarki.