Ogłoszenia » Bieżące » XII Niedziela Zwykła 20.06.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
XII niedziela Zwykła
20.06.2021 r.1. Po mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo całych rodzin. Za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo kobiety w stanie błogosławionym i te, które proszą o łaskę potomstwa.

2. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do 21.00. Na zakończenie adoracji Kompleta oraz Apel Jasnogórski.

3. Episkopat Polski podjął decyzję, że od dzisiejszej niedzieli nie będzie już obowiązywać dyspensa od obowiązku uczestniczenia we mszy św. w niedziele i święta nakazane, która udzielona była wcześniej z racji pandemii.

4. We wtorek spotkanie Grupy Leśniowskiej. Msza św. o godz. 19.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W środę przypada dzień ojca. Na wieczorną mszę św. zapraszamy ojców oraz wszystkich pragnących modlić się i wypraszać dla nich potrzebne łaski. Po mszy św. indywidualne błogosławieństwo wszystkich ojców.

6. Rekolekcje małżeńskie odbędą się w trzech terminach, w ostatnie weekendy czerwca, lipca i sierpnia. Czerwcowe rozpoczną się już w najbliższy piątek, poprowadzi je ks. dr Mariusz Bakalarz - rzecznik i wicekanclerz Kurii Częstochowskiej. Szczegółowy program rekolekcji na plakatach.

7. Za tydzień po mszy św. o godz. 9.15 zmiana tajemnic różańcowych Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

8. Zapraszamy na uroczystości odpustowe 2 lipca. W tym roku będą obchodzone wyjątkowo uroczyście, ponieważ za zgodą Stolicy Apostolskiej Matka Boża Leśniowska zostanie oficjalnie ogłoszona „Patronką przed Bogiem Gminy Żarki”. O godz. 10.00 spod Urzędu Gminy wyruszy procesja do kościoła parafialnego, a stamtąd do naszego sanktuarium. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. abp Wacław Depo. Zachęcamy, by z tej okazji udekorować swoje domy obrazami, świętymi wizerunkami i chrześcijańskimi symbolami. Już dziś można nabyć okolicznościowy obraz Matki Bożej Leśniowskiej do przymocowania na szybę (można je zobaczyć w gablocie przed kościołem). Obrazy są w sprzedaży na furcie i w zakrystii w cenie 25 zł za mniejszy rozmiar i 30 zł za większy.

9. W zakrystii jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.

10. W naszym sanktuarium odbędzie się 33-dniowe przygotowanie do osobistego Aktu Ofiarowania siebie wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika. Więcej informacji udzielają osoby prowadzące to przygotowanie na koniec dzisiejszych mszy św., a także można je znaleźć na plakatach.