Ogłoszenia » Bieżące » XI Niedziela Zwykła 13.06.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
XI Niedziela Zwykła
13.06.2021 r.

1. Po mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo dzieci. Za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo całe rodziny.

2. Dziś jeszcze adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do 21.00. Na zakończenie adoracji Kompleta oraz Apel Jasnogórski.

3. We wtorek spotkanie Grupy Leśniowskiej. Msza św. o godz. 19.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek spotkanie Grupy Małej Tereski. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspierać swoją modlitwą nowicjat pauliński; msza św. o godz. 19.00 oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Episkopat Polski podjął decyzję, że od przyszłej niedzieli nie będzie już obowiązywać dyspensa od obowiązku uczestniczenia we mszy św. w niedziele i święta nakazane.

6. Nabożeństwa czerwcowe, podczas których modlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, odbywają się codziennie po Mszy Świętej o godz. 19.00.

7. Zapraszamy także do uczestniczenia w Nowennie ku czci Matki Bożej Patronki Rodzin. Odprawiamy ją w każdą środę i sobotę o godz. 19.00.

8. W naszym sanktuarium odbędzie się 33-dniowe przygotowanie do osobistego Aktu Ofiarowania siebie wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika. Za tydzień będą u nas osoby, które poprowadzą to przygotowanie i po mszach św. będzie można zapoznać się ze szczegółami i programem. Zapraszamy każdego, kto pragnie całkowicie oddać się Panu Jezusowi przez Maryję i odnowić swoje życie duchowe. Więcej informacji na plakacie poniżej.

9. Rekolekcje małżeńskie odbędą się w trzech terminach, w ostatnie weekendy czerwca, lipca i sierpnia. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.

10. Już dziś zapraszamy na uroczystości odpustowe 2 lipca. W tym roku będą obchodzone wyjątkowo uroczyście, ponieważ za zgodą Stolicy Apostolskiej Matka Boża Leśniowska zostanie oficjalnie ogłoszona „Patronką przed Bogiem Gminy Żarki”. O godz. 10.00 spod Urzędu Gminy wyruszy procesja do kościoła parafialnego, a stamtąd do naszego sanktuarium. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. abp Wacław Depo. Zachęcamy, by z tej okazji udekorować swoje domy obrazami, świętymi wizerunkami i chrześcijańskimi symbolami. Już dziś można nabyć okolicznościowy obraz Matki Bożej Leśniowskiej do przymocowania na szybę (można je zobaczyć w gablocie przed kościołem). Obrazy są w sprzedaży na furcie i w zakrystii w cenie 25 zł za mniejszy rozmiar i 30 zł za większy.

11. W zakrystii jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.