Ogłoszenia » Bieżące » X Niedziela Zwykła 06.06.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
X Niedziela Zwykła
06.06.2021 r.


1. Po mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo małżeństw. Za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo dzieci.

2. Dziś jeszcze adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do 21.00. Na zakończenie adoracji Kompleta oraz Apel Jasnogórski.

3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała, codziennie po mszy św. o godz. 19.00 uczestniczymy w procesji eucharystycznej. Uroczyste zakończenie oktawy w czwartek o godz. 19.00, wtedy także będzie tradycyjne poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, po mszy św. wieczornej wyjdziemy z procesją eucharystyczną, by ze śpiewem litanii uczcić Najświętsze Serce Jezusa. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W niedzielę za tydzień o godz. 13.30 wyruszymy na poświęcenie pól w Leśniowie i Przewodziszowicach, aby wypraszać Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli oraz błagać o obfite zbiory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Rekolekcje małżeńskie odbędą się w trzech terminach, w ostatnie weekendy czerwca, lipca i sierpnia. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.

7. Już dziś zapraszamy na uroczystości odpustowe 2 lipca. W tym roku będą obchodzone wyjątkowo uroczyście, ponieważ za zgodą Stolicy Apostolskiej Matka Boża Leśniowska zostanie oficjalnie ogłoszona „Patronką przed Bogiem Gminy Żarki”. O godz. 10.00 spod Urzędu Gminy wyruszy procesja do kościoła parafialnego, a stamtąd do naszego sanktuarium. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. abp Wacław Depo. Zachęcamy, by z tej okazji udekorować swoje domy obrazami, świętymi wizerunkami i chrześcijańskimi symbolami. Już dziś można nabyć okolicznościowy obraz Matki Bożej Leśniowskiej z przyssawkami na szybę (można je zobaczyć w gablocie przed kościołem). Obrazy są w sprzedaży na furcie i w zakrystii w cenie 25 zł za mniejszy rozmiar i 30 zł za większy.

8. W zakrystii jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.