Ogłoszenia » Bieżące » Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 30.05.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
30.05.2021 r.

1. Zapraszamy na dzisiejszą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do 21.00. Na zakończenie adoracji Kompleta oraz Apel Jasnogórski.

2. We wtorek przyjadą do nas ojcowie neoprezbiterzy, którzy wczoraj na Jasnej Górze przyjęli święcenia kapłańskie. Tutaj zaczynali swoją drogę życia zakonnego i formację zakonną i tutaj też wracają, aby dziękować Bogu i Matce Bożej za dar powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Będą celebrować mszę św. o godz. 19.00, a po niej udzielą wszystkim indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego.

3. Wtorek to także pierwszy dzień czerwca, a więc miesiąca szczególnie poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać codziennie po mszy św. o godz. 19.00.

4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. W naszym Sanktuarium porządek mszy św. taki, jak w niedziele. Nie będzie jednak procesji pomiędzy kościołem parafialnym a naszym Sanktuarium. Procesja przejdzie tylko wokół kościoła parafialnego w Żarkach po mszy św. o godz. 11.00.

5. Czwartek to także dzień imienin br. Leszka, naszego ogrodnika. Zapraszamy na wspólną modlitwę w jego intencji na mszy św. o godz. 9.15. 

6. Od piątku po Bożym Ciele będziemy przeżywać uroczystą oktawę. Przez kolejne osiem dni zapraszamy na msze św. o godz. 19.00 z procesją eucharystyczną wokół naszego kościoła.

7. Za tydzień na błogosławieństwo po mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy małżeństwa.

8. Już teraz zapraszamy na rekolekcje małżeńskie, które odbędą się w ostatnie weekendy czerwca, lipca i sierpnia. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.

9. W zakrystii jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają sanktuarium i klasztor modlitwą i ofiarą. Za dobrodziejów modlimy się codziennie i polecamy ich Panu Bogu przez ręce Maryi.