Ogłoszenia » Ogłoszenia duszpasterskie » Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa
28.03.2021 r.

1. Po mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo kobiet w stanie błogosławionym i tych, którzy proszą o dar potomstwa. Za tydzień z racji Świąt Wielkanocnych błogosławieństwa po mszy św. o 11.00 nie będzie.

2. Dzisiaj w naszym sanktuarium adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 16.00 i nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00.

3. Od dziś do czwartku włącznie czynna będzie kawiarenka sanktuaryjna w godzinach podanych w gablocie i na drzwiach kawiarenki.

4. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, który jest pamiątką najważniejszych tajemnic chrześcijaństwa: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. To czas kiedy wszyscy powinniśmy koncentrować się na tych wydarzeniach paschalnych i czerpać ze źródeł odkupienia.

5. Plan spowiedzi w Wielkim Tygodniu znajduje się na konfesjonałach oraz w gablocie.

6. Liturgie Triduum Paschalnego, czyli Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty będą sprawowane o godz. 19.00. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne liturgie te będą dostosowane do panujących warunków: w Wielki Piątek adoracja krzyża odbędzie się poprzez przyklęknięcie zamiast ucałowania, w Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny, a także obrzędu poświęcenia ognia na zewnątrz kościoła, nie będzie też procesji rezurekcyjnej.

7. W Wielki Piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w tradycyjnej ciemnicy od godz. 9.00 do wieczornej liturgii oraz na Drogę Krzyżową o godz. 15.00. Po Drodze Krzyżowej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, rozpoczynając tym samym nowennę do Miłosierdzia Bożego, która potrwa do Niedzieli Miłosierdzia. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

8. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim od godz. 9.00 do rozpoczęcia wieczornej Wigilii Paschalnej. Na liturgię Wielkiej Soboty prosimy przynieść świece, które będą potrzebne do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

9. Ponieważ nie ma poświęcenia pokarmów w kościele, dlatego zasiadając do śniadania wielkanocnego osoba, która jest głową rodziny powinna poprowadzić modlitwę, prosząc, by Bóg uświęcił ten posiłek, który będziemy spożywać na pamiątkę zmartwychwstania Chrystusa, a następnie cała rodzina wspólnie odmawia modlitwę „Ojcze nasz…”

10. W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny porządek mszy św. jak w każdą niedzielę i dodatkowa msza św. o godz. 15.00, z Nowenną do Miłosierdzia Bożego.

11. Od kwietnia przechodzimy na letni porządek nabożeństw, a więc: msza św. wieczorna w dni powszednie będzie sprawowana o godz. 19.00, nowenna do Matki Bożej Leśniowskiej będzie w środy i w soboty.

12. W zakrystii jest do nabycia Tygodnik Niedziela.