Ogłoszenia » Ogłoszenia duszpasterskie » Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego (10 stycznia 2021 rok)

Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 11:00 pobłogosławimy dzieci. Za tydzień na zapraszamy rodziny z dziećmi, które otrzymają specjalne błogosławieństwo za wstawiennictwem św. Pawła I Pustelnika.

Dziś w naszym sanktuarium jeszcze: Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 16.15 i Pawełki o godz. 16:30

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego, kończy w Kościele okres Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji dekoracje świąteczne i śpiewanie kolęd pozostają do 2 lutego, czyli święta Ofiarowania Pańskiego.

Trwa nowenna przed Uroczystością Świętego Pawła I Pustelnika Patriarchy naszego Zakonu, którą modlimy się każdego dnia podczas Mszy Świętej o godzinie 17:00, aż do soboty włącznie. Z tej racji, w środę nie będzie nowenny do MBL.

W piątek 15 stycznia przypada wewnętrzna Uroczystość Świętego Pawła I Pustelnika, podczas wieczornej Mszy Świętej odnowimy nasze śluby zakonne.

W sobotę 16 stycznia obchodzimy święto NMP Królowej Pustelników i Matki Zakonu, podczas Mszy Świętej o godzinie 17:00 odnowimy nasze przymierze z Maryją.

W niedzielę 17 stycznia przypada zewnętrzna Uroczystość Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00

Duszpasterze z Parafii w Żarkach kontynuują odwiedziny duszpasterskie tzw. kolędę w dwóch formach. Harmonogram tzw. Mszy św. kolędowej jest wywieszony w gablocie.

Dziękując Bogu za dar Sakramentu Chrztu Świętego składamy nasze życie i wiarę w dłonie Maryi i do niej wołamy. Pod Twoją obronę…