Ogłoszenia » Ogłoszenia duszpasterskie » Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim (3 stycznia 202 r.)

Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 11:00 pobłogosławimy małżonków za tydzień na błogosławieństwo zapraszamy dzieci.

Dzisiaj w naszym sanktuarium nie będzie wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski. Natomiast od 10 stycznia, w niedzielę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 16.15.

W środę wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte sprawować będziemy w porządku niedzielnym. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. Podczas każdej Eucharystii pobłogosławimy kredę
i kadzidło. 

Od soboty 9 stycznia rozpoczniemy modlitwę nowennową ku czci św. Pawła I Pustelnika Patriarchy Zakonu Paulinów, tzw. Pawełki. Przez dziewięć kolejnych dni poprzez śpiew hymnów jemu poświęconych i słuchanie Słowa Bożego będziemy przygotowywali się do Uroczystości Patriarchy naszego Paulińskiego Zakonu. Nabożeństwa te będziemy celebrować podczas Mszy Świętej w tygodniu o godzinie 17.00, w niedzielę o godz. 16.30.

Nasza kawiarenka i sklep internetowy do 8 stycznia będą nieczynne. Nasze produkty można nabyć na furcie klasztornej. Od 9 stycznia nasza kawiarnia będzie czynna w soboty w godzinach od 10.00 do 15.00 i w niedzielę godzinach od 12.00 do 16.30.

Ogłoszenie parafii Żareckiej:

a.      Wizyta duszpasterska w tym roku ze względu na pandemię przybiera podwójną formą. Po pierwsze kapłan z parafii będzie odwiedzał rodziny, które zaproszą indywidualnie, poprzez wcześniejsze zapisanie się. Zapisywać można się w zakrystii, kancelarii, telefonicznie bądź przez wiadomość na FB Parafialnym.

b.     Po drugie od 4 stycznia (poniedziałek) każdego dnia w tygodniu zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic, do wspólnej modlitwy na mszy św. o godz. 18.00 do kościoła parafialnego w Żarkach. Wyjątkowo w piątki, ze względu na nowennę za zmarłych i większą liczbę osób, zapraszamy na Msze św. dodatkową o godz. 17.00. Będziemy się modlić w intencji tych mieszkańców, udzielimy błogosławieństwa waszym domownikom, poświęcimy wodę, którą można zabrać do domu. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na kościół i każda rodzina otrzyma pamiątkowe obrazki. Serdecznie zapraszamy.

Z wyrazami szacunku: Duszpasterze Parafii św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach.

Program Mszy św. i poszczególnych ulic parafii jest wywieszony w gablocie przed kościołem.

Z serca dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają swoją modlitwą i ofiarami. Niech opieka Maryi – Królowej Pokoju stale Wam towarzyszy. Jej macierzyńskiemu sercu Was oddajemy.  Pod Twoją obronę…