1.     Dzisiaj w Niedzielę Palmową w liturgii wspominamy pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy. Wsłuchani w ewangeliczny opis Męki Pańskiej wkraczamy w święty czas Wielkiego Tygodnia.

        Jest to najważniejszy tydzień w całym roku liturgicznym. Gorąco zachęcamy, aby przeżyć go z wiarą, zaangażowaniem i w bliskości Boga.

2.     W naszej wspólnocie zakonnej witamy o. Mirosława Bijatę, którego do pracy duszpasterskiej w Sanktuarium skierował tymczasowo O. Generał naszego Zakonu.

3.     Zgodnie z decyzją Ks. Arcybiskupa liturgia Wielkiego Tygodnia, będzie miała uboższy charakter. W Niedzielą Palmową nie będzie tradycyjnej procesji od źródełka. Wielki Czwartek nie urządza się Ciemnicy.

        Wielki Piątek oddaje się cześć Krzyżowi przez przyklękniecie, nie urządza się Grobu Pańskiego.

        W Wielką Sobotę nie organizuje się tradycyjnego poświecenia pokarmów na stół wielkanocny. W Wigilię Paschalną opuszcza się obrzęd poświecenia ognia i wody. Nie urządza się także procesji rezurekcyjnej.

4.     Liturgia Triduum Paschalnego, ze względu na ograniczenia Państwowe będzie miała charakter zamknięty w naszym Sanktuarium.

        W tych dniach kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę. Najświętszy Sakrament będziemy przechowywać w tabernakulum.

5.     Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wiernych, mimo epidemii,

        będziemy spowiadać w Wielkim Tygodniu w godzinach od 9.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.00. 

        Prosimy ( w miare możliwości) o założenie maseczek ochronych.       

        Nie będziemy natomiast spowiadać w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny.

        Prosimy aby na liturgiach oraz podczas spowiedzi przebywało w kościele tylko 5 osób.

6.     Liturgię z naszego sanktuarium będziemy transmitować także przez Internet, na naszym profilu na facebooku i naszej stronie internetowej.

         w Niedziele Palmową o godz. 16.30, a Triduum Paschalne o godz. 19.00

7.     Według obecnego Rozporządzenia Ministra Zdrowia od dnia 12 kwietnia na liturgiach w kościele może przebywać 50 osób.

         Dlatego w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny będziemy odprawiać Msze św. według nowego porządku: o godz.: 6.30, 8.00, 9.15, 10.00, 11.00, 15.00, 16.30, 19,00.

8.     Zastrzegamy sobie jednak możliwość, gdy Władze Państwowe wprowadzą zmiany w Rozporządzeniu do mniejszej liczby osób na liturgii, do normalnego niedzielnego porządku Mszy św.

       Wtedy na Święta jesteśmy zmuszeni zaprosić w pierwszej kolejności te osoby, które zamawiały intencję Mszy św. na daną godz.

9.     Zachęcamy wiernych do łączenia się duchowo ze wspólnotą Kościoła za pomocą transmisji Mszy św. drogą telewizyjną, radiową, internetową.

        Przypominamy o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w Niedzielnej Mszy św. Natomiast udział w liturgiach Wielkiego Tygodnia nie jest obowiązkowy.

10.   Zachęcamy do modlitwy Nowenną do Miłosierdzia Bożego, która potrwa od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia.

11.   Dziś nie ma zmiany tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna na kwiecień: "O szybkie ustanie pandemi".

12.    Ze wzgledu na zaistniałą sytuacje prosimy o składanie intencji Mszalnych oraz załatwianie wszelkich spraw drogą telefoniczną i e-mailową.

13.   Przez cały miesiąc maj o godz. 19.00  będziemy odprawiać Mszę św. zbiorową w intencjach naszych rodzin. Prosimy o składanie intencji.

14.    Tygodnik „Niedziela” w cenie 6 zł jest do nabycia w zakrystii.

15.    Z serca dziękujemy wszystkim za zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz za wsparcie modlitewne i  materialne naszej Wspólnoty i Sanktuarium.