1. W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia oraz zarządzeniem Arcybiskupa Częstochowskiego w naszym sanktuarium sprawujemy tylko Msze św. Sytuacja ta potrwa aż do odwołania.
  2. Zachęcamy wiernych do łączenia się duchowo ze wspólnotą Kościoła za pomocą transmisji Mszy św. drogą telewizyjną, radiową, internetową.
  3. W środę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia. Zachęcamy do włączenia się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego oraz do modlitw wynagradzających Bogu za zabijanie nienarodzonych.
  4. Decyzją O. Generała i Kapituły Generalnej o. Bartłomiej Maziarka objął urząd Sekretarza Naszego Zakonu. Związku z powyższym opuszcza naszą wspólnotę zakonną. Za wszelką pracę w Sanktuarium składamy wyrazy podziękowania oraz życzymy obfitości Bożych łask w nowym etapie życia zakonnego.
  5. Zwracamy się do was z prośbą o zakup naszych produktów Leśniowskich: czekolad i krówek po cenie promocyjnej. Jak wiecie kawiarnie w naszym kraju są nieczynne, dlatego nie mamy możliwości rozprowadzania naszych produktów. Produkty można nabyć na furcie klasztornej.
  6. Ofiarę na tzw. tacę można będzie złożyć po zakończonej liturgii, do koszyczków umieszczonych pod chórem. Natomiast tygodnik „Niedziela” w cenie 6 zł jest do nabycia w zakrystii.
  7. Z serca dziękujemy wszystkim za zrozumienie w zaistniałej sytuacji oraz za wsparcie modlitewne i  materialne naszej Wspólnoty i Sanktuarium.